Garantujeme 100% spokojenost! Pokud s produkty nebudete spokojený, můžete nám je ihned vrátit zpět :-)
Zákaznická podpora:info@natural-nutrition.cz

Fermentovaný či nefermentovaný L-glutamin?

 

 

Pro začátek si trošku  vysvětlíme, co to pojem fermentovaný a nefermentovaný vlastně znamená, ať víme jakou to má souvislost s našim už zmíněným L-glutaminem.

 

Zásadní rozdíl je, že fermentace je čistě přírodní proces. Neobsahuje žádné zásahy ostatních vlivů, pouze přírody. Díky tomu, že je princip uvedený na biosyntéze,  vzniká vše v čisté formě a pro tělo to nejlepší. Tento proces dokonce splňuje kritéria Ochrany životního prostředí. Díky tomuto procesu vznikají velmi kvalitní doplňky stravy.

 

Nefermentovaný proces je bohužel tzv. chemický (syntetický). Proces je podstatně levnější. Tímto procesem vznikají nevhodné příměsi pro naše tělo jako například methanol, CS2 apod. Tyto příměsi mohou nejvíce zatížit ledviny a játra. Tento proces nám může tedy jistým způsobem i ublížit a  přesto jsou tyto produkty na trhu využívaný, hlavně díky nízkým nákladům.

 

Zázrak jménem L-glutamine

Samostatný L-glutamine je neesenciální aminokyselina. Velmi užitečná a pro naše tělo významná. Účinky směřuji na svaly, podporují jejich růst a regeneraci. Je také základním stavebním kamenem bílkovin. L-glutamine tedy splňuje velmi důležité body. Při vyčerpání a vysoké zátěži dochází k vyčerpání glutaminu, proto je třeba glutamine neustále doplňovat a to formou vhodných a kvalitních doplňků. L-glutamine je doplněk stravy  vhodný pro sportovce.

 

Živočišné a rostlinné formy aminokyselin

Aminokyseliny samozřejmě najdeme i v různých potravinách. Ty nejdůležitější jsou v živočišných výrobcích. Rostlinné výrobky ale také obsahují aminokyseliny. Glutamin tedy najdeme skoro ve všech potravinách ale liší se množství a kvalita. Nejlepší alternativou pro naše svaly a hlavně tělo jsou živočišné výrobky.

 

Pokud se vrátíme k tomu, který L-glutamine je lepší, myslím, že máme jasnou odpověď a to hlavně pro naše zdraví, které je důležité. Pokud chceme našemu tělu dát jen to nejlepší a dobře se o něj starat, jednoznačná volba je fermentovaný L-glutamine. Cena bude vždy o trochu vyšší než u nefermentovaného, ale kvalita je na lepší úrovni. výběr je ale na vás, buď chcete ušetřit a zakoupíte si glutamine syntetického původu bez fermentace a nebo chcete svému tělu dávat 100% čistotu / kvalitu, připlatíte si a máte jistotu.

 

Náš L-Glutamin naleznete ZDE.

 

produkt doporučuje